Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad 920 tys. zł

Data publikacji 18.12.2012

Na targowisku w Rzgowie kryminalni z KPP Łódź-Wschód zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi, której wartość wyceniono na ponad 920 tys. złotych. Nieuczciwym sprzedawcom za wprowadzanie do obrotu podróbek towarów renomowanych firm grozi kara do 2 lat więzienia.

14 grudnia 2012 roku policjanci z KPP Łódź-Wschód dokonali kontroli w boksach handlowych w centrum targowym w Rzgowie. Podczas kontroli z udziałem specjalisty stwierdzono, że oferowany do sprzedaży towar był tanią podróbką wyrobów odzieżowych i galanteryjnych znanych na całym świecie producentów. Brak oryginalnych opakowań, niska jakość materiału i wykonania jednoznacznie demaskowały podróbki. W dwóch boksach zabezpieczono łącznie blisko 800 sztuk bluzek, spodni, torebek, bransoletek, szalików i koszulek damskich. Straty producentów oryginalnej odzieży w jednym boksie wyceniono na blisko 154 tys. zł, a w drugim na ponad 770 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli wszystkie podróbki i sporządzili na miejscu dokumentację procesową.
 
Teraz właściciele stoisk z trefną odzieżą poniosą odpowiedzialność karną. Za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. 

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony