Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bombowy” mąż zatrzymany

Data publikacji 03.01.2013

Myszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził swojej żonie pozbawieniem życia poprzez wysadzenie domu w powietrze. Jako argumentu zamierzał użyć skonstruowanej przez siebie „bomby”. Jak się okazało, amator broni i militariów posiadał też nielegalnie przyrządy wybuchowe, m.in.górnicze zapalniki elektryczne, nabój myśliwski oraz przerobioną wiatrówkę. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór policyjny. Może mu teraz grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około 18.00 w jednej z miejscowości w gminie Niegowa. Oficer dyżurny myszkowskiej jednostki przyjął zgłoszenie o awanturze domowej z nietrzeźwym mężem. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. Zgłaszająca interwencję kobieta w tym czasie waz z dwójką małych dzieci uciekła z domu do mieszkającej w pobliżu rodziny. Mundurowi pod wskazany adresem, w piwnicy zastali 41-letniego mężczyznę w momencie, gdy skręcał przewody elektryczne od zapalników górniczych, które były owinięte wokół butli gazowej. Przy pomocy tej konstrukcji zamierzał wysadzić budynek w powietrze.

Na miejsce przyjechali pirotechnicy z KWP w Katowicach, którzy zabezpieczyli ładunek i sprawdzą czy był zdolny do eksplozji. Podczas przeszukania pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli również przerobioną wiatrówkę, nabój myśliwski kaliber 12 mm oraz między innymi ponad 20 górniczych zapalników elektrycznych z przewodami.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, przyrządy wybuchowe posiadał nielegalnie. Natomiast zabezpieczona broń zostanie poddana ekspertyzie, celem ustalenia, czy spełnia wymogi broni palnej, której nielegalne posiadanie stanowi przestępstwo.

Wczoraj  „bombowy” mąż usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film „Bombowy” mąż zatrzymany

Opis filmu: bomba, broń, materiały wybuchowe, groźby

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik „Bombowy” mąż zatrzymany (format flv - rozmiar 6.12 MB)

Powrót na górę strony