Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził w aucie broń i narkotyki

Data publikacji 10.01.2013

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali 26-latka z Gdańska. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak funkcjonariusze podczas sprawdzania jego auta znaleźli 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które gdańszczanin nie miał wymaganego zezwolenia. Wczoraj sprawcę przesłuchał prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji.

W poniedziałek wieczorem policjanci zwalczający przestępczość samochodową postanowili zatrzymać do kontroli volkswagena passata, którym kierował 26-latek z Gdańska. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że samochód może pochodzić z kradzieży. Na widok policjantów kierujący autem próbował uciekać , lecz po krótkim pościgu został zatrzymany.

Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na której posiadanie mężczyzna nie miał zezwolenia. Samochód, jak i znalezione w nim narkotyki oraz broń, zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.  Po tym jak mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i posiadania narkotyków, prokurator zastosował wobec niego dozór policji.  Mężczyzna był w przeszłości notowany za rozboje i posiadanie narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci wyjaśniają jej okoliczności.

Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą  do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony