Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie strzelaniny i bójki we Wrocławiu

Data publikacji 10.01.2013

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o udział w strzelaninie i bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do których doszło w sierpniu ubiegłego roku we Wrocławiu. W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymano 5 podejrzanych. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało już 17 osób zatrzymanych przez policjantów ze specjalnej grupy. Wobec 12 osób sąd, na wniosek prokuratury, która w tej sprawie prowadzi śledztwo, zastosował tymczasowe areszty.

Policjanci ze specjalnej grupy, w skład której weszli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Centralnego Biura Śledczego, w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, 9 stycznia 2013 r. przeprowadzili działania, w wyniku których zatrzymali kolejnych pięciu podejrzanych o udział w strzelaninie i bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do których doszło w sierpniu ubiegłego roku przy ul. Świeradowskiej i Drukarskiej we Wrocławiu. Realizację przeprowadzono w godzinach rannych na terenie Wrocławia. Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury.

Przypomnijmy, że w związku ze zdarzeniami na ulicy Świeradowskiej i Drukarskiej, od sierpnia ubiegłego roku wrocławscy policjanci i prokuratura nieprzerwanie prowadza działania w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tych zdarzeń, ustalają osoby, które brały w nich udział, a także co najważniejsze, gromadzą materiał dowodowy dający podstawę do zatrzymania, przedstawienia zarzutów i wnioskowania o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.
 
Do chwili obecnej zarzuty w tej sprawie usłyszało już 17 osób zatrzymanych przez policjantów ze specjalnej grupy. Wobec 12 sąd, na wniosek prokuratury, która w tej sprawie prowadzi śledztwo, zastosował tymczasowe areszty.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony