Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uratował samobójcę

Data publikacji 10.01.2013

Funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla udaremnili próbę samobójczą. Policjant po służbie zauważył na moście mężczyznę, który usiłował z niego skoczyć do Kanału Gliwickiego. Załoga pogotowia objęła 25-latka specjalistyczną opieką medyczną.

Wczoraj przed godziną 19.00 sierż. sztab. Piotr Chomentowski jechał po służbie samochodem przez most pomiędzy Blachownią a Sławęcicami. Zauważył przechodzącego za barierkę ochronną mężczyznę. Funkcjonariusz natychmiast podjął interwencję, zatrzymał się i rozpoczął rozmowę z desperatem. W międzyczasie o zdarzeniu powiadomił dyżurnego policji, który skierował na miejsce patrol.

Policjant do czasu przyjazdu wsparcia próbował uspokoić 25-latka, który był bardzo zdenerwowany - cały czas krzyczał, że skoczy z mostu oraz nie pozwalał do siebie podejść. Gdy przyjechał patrol sierż. sztab. Piotr Chomentowski wspólnie z będącym na służbie asp. Tomaszem Zarzyckim zbliżyli się do mężczyzny cywilnym samochodem, a następnie uniemożliwili mu targnięcie się na swoje życie ściągając go z mostu. 25-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, która przewiozła go do szpitala.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony