Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W domowym laboratorium wytwarzał środki odurzające

Data publikacji 10.01.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego łaskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który w domu wytwarzał środki odurzające. Podczas przeszukania zabezpieczono linię produkcyjną oraz środki chemiczne służące do wytwarzania zabronionych substancji. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

Jak wynikało z ustaleń policjantów z Łasku, w jednym z domów na terenie gminy Łask znajdowało się laboratorium, w którym wytwarzano środki odurzające i substancje psychotropowe. Funkcjonariusze rozpoczęli działania. Gdy w poniedziałek, 8 stycznia br weszli do lokalu, w jednym z pomieszczeń ujawnili linię produkcyjną oraz substancje chemiczne służące do produkcji niedozwolonych środków. W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju sprzęty wykorzystywane w przestępczym procederze, m.in.: pojemniki z substancjami chemicznymi, butle tlenowe, wentylatory, termometry, pompę próżniową do destylacji, statywy do aparatury laboratoryjnej, wagę elektroniczną, szafkę służącą do suszenia otrzymanego produktu z linii, a także zapiski z wzorami reakcji chemicznych. Na miejsce zostali wezwani eksperci od zabezpieczania i badania śladów kryminalistycznych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy zajęli się znalezionymi środkami chemicznymi. Policjanci zatrzymali również mężczyznę, który wytwarzał środki odurzające w domowym laboratorium. 39-latek bez stałego miejsca zameldowania, który wynajmował te pomieszczenia, trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Według obowiązujących przepisów, kto wbrew przepisom ustawy, wytwarza, przetwarza albo przerabia środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają, że lista zarzutów może się poszerzyć.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony