Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie uratowała życie

Data publikacji 10.01.2013

W ciągu kilku ostatnich dni starachowiccy policjanci dwukrotnie ratowali ludzkie życie. W obu przypadkach pomoc potrzebującym niosła posterunkowa Agnieszka Kamińska z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Dzięki jej szybkiej reakcji i natychmiast udzielonej pomocy życiu osób nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Dyżurny starachowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na klatce schodowej jednego z bloków wisi mężczyzna. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, którzy zauważyli młodego mężczyznę wiszącego na sznurówce przywiązanej do klamki drzwi wejściowych do klatki schodowej. Policjanci błyskawicznie odcięli 25-latka, który był już nieprzytomny i nie dawał oznak życia. Natychmiast rozpoczęli reanimację i jeszcze przed przybyciem załogi karetki pogotowia przywrócili mężczyźnie czynności życiowe. Desperat został zabrany do szpitala.

Dzisiaj rano, podczas patrolowania jednej z ulic miasta, policjanci zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę i skupione wokół niego osoby. Jak się okazało, 45-latek był już nieprzytomny i nie dawał oznak życia. Policjanci natychmiast rozpoczęli reanimację i przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe.

W obu podjętych interwencjach udział brała posterunkowa Agnieszka Kamińska. Gdyby nie jej szybka reakcja i zaangażowanie, na pomoc mogło by być za późno.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony