Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za podwójne zabójstwo odnaleziony w Żylinie

Data publikacji 11.01.2013

Poszukiwania 33-letniego mężczyzny, podejrzewanego o zabójstwo dwóch osób, doprowadziły do ustalenia jego aktualnego miejsca pobytu na terenie Żyliny na Słowacji. Błąkającego się po ulicy, agresywnego mężczyznę bez dokumentów, odnaleźli tamtejsi policjanci. Na podstawie wydanego Europejskiego Nakazu Aresztowania rozpoczęła się właśnie procedura związana z jego powrotem do kraju.

28 grudnia w jednym z domów w Grodźcu w gminie Jasienica, powiat bielski, odnaleziono zwłoki Andrzeja W. lat 60 oraz jego żony Marii W. lat 63. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawcą zabójstwa mógł być mieszkający tam syn zabitego mężczyzny. Natychmiast rozpoczęto nadzwyczajne poszukiwania 33-letniego Aleksandra W. Jego rysopis wraz ze zdjęciem trafił również do naszych kolegów zza południowej granicy.

8 stycznia właśnie od policjantów z Żyliny na Słowacji, za pośrednictwem Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Barwinku, wpłynęła do nas informacja o odnalezieniu błąkającego się po ulicy mężczyzny bez dokumentów, odpowiadającego rysopisowi poszukiwanemu. Z uwagi na jego irracjonalne i agresywne zachowanie trafił on do szpitala pod opiekę lekarzy.

Po potwierdzeniu jego tożsamości, policjanci powiadomili o tym fakcie nadzorującą sprawę Prokuraturę Rejonową Bielsko – Biała Północ. Na wniosek prokuratora, Sąd Okręgowy w Bielsku – Białej wydał Europejski Nakaz Aresztowania Aleksandra W. Na tej podstawie rozpoczęła się procedura związana z przekazaniem mężczyzny polskim organom ścigania.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony