Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał potrącić interweniującego policjanta

Data publikacji 11.01.2013

Kędzierzyńscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć kontroli drogowej usiłował potrącić interweniującego policjanta. Kierowca zatrzymał się dopiero po oddaniu strzałów przez policjantów. Za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji grozi kara do 10 lat więzienia.

Kierujący samochodem VW Golf nie zatrzymał się do kontroli drogowejw Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna nie reagując na sygnały do zatrzymania gwałtownie przyśpieszył. Kędzierzyńscy policjanci podjęli za nim pościg. Samochód kierował się w kierunku Strzelec Opolskich. Po wjechaniu do miejscowości Zalesie Śląskie podczas próby zatrzymania, kierowca usiłował potrącić policjanta z Kędzierzyna-Koźla. Mimo wcześniejszych strzałów ostrzegawczych, dopiero strzały oddane w kierunku samochodu ostudziły zapędy kierowcy. Samochodem poruszało się dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego kierowcę oraz 36-letniego pasażera. Mężczyźni nie doznali żadnych obrażeń. W trakcie dalszych czynności realizowanych na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że pojazd miał założone kradzione tablice rejestracyjne.

Kierujący został doprowadzony do prokuratury w Strzelcach Opolskich, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony