Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 83 kg tytoniu

Data publikacji 13.01.2013

Ponad 83 kg tytoniu bez polskiej akcyzy oraz urządzenie do cięcia krajanki zabezpieczyli policjanci z Lipna. Nielegalny towar kryminalni znaleźli na terenie prywatnej posesji. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku i akcyzy szacuje się na ponad 53 tys. zł.

Kryminalni z lipnowskiej komendy uzyskali informacje, że na terenie jednej z prywatnych posesji może znajdować się nielegalny tytoń. Na tej podstawie funkcjonariusze weszli tam na przeszukanie. Ich ustalenia potwierdziły się. Policjanci znaleźli w domu i w pomieszczeniu gospodarczym suszące się liście tytoniu, krajankę oraz maszynę do jej szatkowania. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 83 kg tytoniu bez polskiej akcyzy. Jak się okazało, nielegalny towar należał do mieszkającej tam 35-latki. Szacuje się, że straty Skarby Państwa z tytułu uszczuplenia akcyzy i podatku to kwota ponad 53 tys. zł.

Za posiadanie towaru bez polskich znaków skarbowych akcyzy, których ilość lub wartość wskazuje na przeznaczenie handlowe, w zależności od kwoty niezapłaconego podatku akcyzowego, grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.

źródło: KWP Bydgoszcz

Powrót na górę strony