Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie pracownika MPK

Data publikacji 15.01.2013

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w niedzielę w Lublinie pobili pracownika nadzoru ruchu MPK. Pokrzywdzony zwrócił im uwagę, kiedy ci awanturowali się w autobusie. Sprawców bijących mężczyznę zauważyli policjanci. Napastnicy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21.00 przy ul. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Patrol zauważył w rejonie przystanku MPK grupę osób, które biły mężczyznę ubranego w odblaskową kamizelkę. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc. Jeden z napastników został obezwładniony i z kajdankami na rękach trafił do radiowozu. Pozostali sprawcy, mimo że rozbiegli się w różnych kierunkach, niedługo cieszyli się wolnością. Chwilę później oni również zostali zatrzymani przez innych policjantów, którzy usłyszeli informację o zdarzeniu.

Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że jest on pracownikiem nadzoru ruchu MPK w Lublinie. Mężczyzna w jednym z autobusów zwrócił uwagę awanturującym się mężczyznom i wyprosił z pojazdu. Na te słowa grupa swoją agresję skierowała na niego. Wyrażając się wulgarnie, szarpali mężczyznę, a następnie przewrócili go i zaczęli kopać. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia.

Sprawcami okazali się czterej mieszkańcy Lublina w wieku od 20 do 27 lat. Byli pijani, a każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jak wynika z policyjnych ustaleń, trzech z nich było już karanych za podobne przestępstwa. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty pobicia. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja