Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 6 kilogramów narkotyków

Data publikacji 16.01.2013

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podczas nocnej akcji zatrzymali do kontroli samochód marki mercedes. W aucie była specjalnie przygotowana skrytka, gdzie ukryto sześć kilogramów marihuany. Zatrzymano też drugi pojazd, w którym jechało trzech młodych mężczyzn związanych ze sprawą. Kierowca mercedesa i jego trzej kompani z seata usłyszeli już zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 5 lat więzienia. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy.

Funkcjonariusze ze stołecznego wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową już od dłuższego czasu obserwowali grupę zajmującą się przemytem środków odurzających z Holandii. Śledczy przypuszczali, że osoby zajmujące się tym procederem będą nocą wracały autostradą A2. Przed godziną drugą policjanci zauważyli jadące z dużą prędkością dwa pojazdy- mercedes i seat.

Policjanci postanowili zatrzymać oba auta do kontroli, gdyż podejrzewali, że to właśnie w tych pojazdach przemycane są narkotyki. W zatrzymaniu wspierali śledczych  funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KSP. W pierwszym samochodzie jechało trzech młodych mężczyzn w wieku od 23 do 26 lat. W drugim aucie - mercedesie jechał 22-latek. Oba samochody zostały dokładnie przeszukane, w wyniku czego właśnie w mercedesie ujawniono specjalną skrytkę. W tym schowku, znajdującym się w okolicach bagażnika policjanci ujawnili piętnaście próżniowo pakowanych worków z suszem roślinnym. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji narkotestem okazało się, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono 6 kilogramów narkotyku.

Oba pojazdy zatrzymane do kontroli na autostradzie zostały zabezpieczone przez policjantów prowadzących sprawę. Przy mężczyznach zabezpieczono również pieniądze na poczet postępowania. Łącznie prawie 4,5 tys. euro. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty z art. 55. ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi od trzech do pięciu lat więzienia. Wobec wszystkich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Dwaj z nich w przeszłości byli już notowani za przestępstwa narkotykowe.

(KSP / mj)

Film Policjanci zabezpieczyli 6 kilogramów narkotyków


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli 6 kilogramów narkotyków (format flv - rozmiar 6.42 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja