Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalny napastnik zatrzymany

Data publikacji 18.01.2013

Policjanci wyjaśnili sprawę pobicia kobiety, która z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy została odnaleziona w październiku w lesie koło Międzyrzecza. Brutalny sprawca został zatrzymany. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu wystąpi do sądu z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 16 października 2012 roku w lesie niedaleko Międzyrzecza. Wtedy grzybiarz poinformował policjantów o znalezieniu w lesie rannej kobiety. Policjanci przybyli na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zabezpieczyli dowody oraz przeprowadzili oględziny miejsca. 67-letnia kobieta w ciężkim stanie, z obrażeniami twarzy i głowy została przewieziona do szpitala.

Sprawa była bardzo trudna, ponieważ  kobieta nie potrafiła podać żadnych okoliczności zdarzenia. Policjanci brali pod uwagę różne wersje powstania tak poważnych ran u poszkodowanej. Jedną z nich był napad, nie wykluczali również wypadku losowego lub komunikacyjnego.  Pomimo ogłoszenia w prasie, nie zgłosił się żaden świadek, który mógłby policjantów naprowadzić na jakikolwiek trop. Stróże prawa musieli zwrócić się do biegłych sądowych, aby to oni na podstawie zebranych dowodów ustalili mechanizm powstania obrażeń.

Mimo że sprawa została umorzona, zarówno prokuratorzy, jak i policjanci nadal nad nią pracowali. Z uwagi na okoliczności zdarzenia i charakter obrażeń kobiety, policjanci wykrycie przyczyn i okoliczności zdarzenia oraz zatrzymanie ewentualnego sprawcy uznali za priorytet. Przełom w sprawie nastąpił 16 stycznia 2013 roku - wtedy to na podstawie działań operacyjnych policjanci ustalili, że był to brutalny napad, a jego sprawcą mógł być 37-letni mieszkaniec wsi gminy Międzyrzecz. Mężczyzna został zatrzymany.

Maciejowi L. przedstawiono zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że działał w warunkach recydywy, może mu grozić nawet 18 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu wystąpi z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja