Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież koncentratu rudy miedzi o wartości 300 tys. złotych

Data publikacji 21.01.2013

Polkowiccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę zajmującą się kradzieżą rudy miedzi z transportu kolejowego. Jak ustalono, sprawcy ukradli z wagonu 53 tony koncentratu tego surowca - straty oszacowano na ok. 300 tys. złotych. W tej sprawie zarzuty usłyszało już pięciu mężczyzn. Wśród zatrzymanych są m.in. maszyniści i ustawiacz pociągów.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, prowadząc działania operacyjne, ustalili, a następnie zatrzymali, pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 46 lat, mieszkańców powiatu lubińskiego, legnickiego oraz Głogowa, podejrzanych o kradzież 53 ton koncentratu rudy miedzi.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia 2012 r. na trasie kolejowej Rudna Główna- Rudna Zdawcza w Polkowicach. Jak ustalili policjanci, sprawcy zatrzymali w terenie leśnym transport kolejowy, który przewoził koncentrat rudy miedzi, a następnie wysypali z wagonu na torowisko 53 tony koncentratu. Straty z tego tytułu na szkodę przewoźnika zostały oszacowane na kwotę ok. 300 tys. złotych.

Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego mienia, które składowane było w specjalnie przygotowanej hali koło Legnicy.

W sprawie tej zarzut kradzieży mienia znacznej wartości usłyszało 4 mężczyzn oraz jednemu przedstawiono zarzut paserstwa. Do chwili obecnej wobec czterech zatrzymanych lubiński sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, a wobec piątego - tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W sprawie wszczęto śledztwo, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie. W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do szczegółowego wyjaśnienia tej sprawy.

Za kradzież mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony