Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonał ponad 100 kradzieży na terenie wyższych uczelni i lokali gastronomicznych

Data publikacji 21.01.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ponad 100 kradzieży mienia na terenie wyższych uczelni oraz lokali gastronomicznych. W jednym z przypadków sprawca dzięki informacji o numerze pin, znajdującej się przy skradzionej karcie bankomatowej, wszedł dodatkowo w posiadanie kilkunastu tysięcy złotych. Oprócz Wrocławia, mężczyzna działał także na terenie Warszawy i Krakowa.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto ustalili i zatrzymali 39-latka podejrzanego o szereg czynów przeciwko mieniu. Mężczyzna ma na swoim koncie ponad 100 kradzieży, do jakich doszło w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Sprawca działał na terenie wyższych uczelni, gdzie podając się za studenta wykorzystywał nieuwagę innych osób, a następnie okradał je. Jego łupem padał przeważnie sprzęt elektroniczny oraz dokumenty.

39-latek kradł także w lokalach gastronomicznych, gdzie wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych, zabierał ich torebki z dokumentami. W jednym z przypadków, dzięki karteczce z numerem pin znajdującej się przy skradzionej karcie bankomatowej, wyciągnął z konta osoby pokrzywdzonej blisko 12 tysięcy złotych.

Mężczyzna oprócz Wrocławia, działał także na terenie Warszawy i Krakowa. Skradziony sprzęt zastawiał przede wszystkim w lombardach.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Dokonał ponad 100 kradzieży na terenie wyższych uczelni i lokali gastronomicznych

Opis filmu: kradzieże

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dokonał ponad 100 kradzieży na terenie wyższych uczelni i lokali gastronomicznych (format flv - rozmiar 4.75 MB)

Powrót na górę strony