Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani przez CBŚ

Data publikacji 22.01.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, prowadzący postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się obrotem nielegalnymi papierosami, zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w tym procederze. Łącznie zarzuty w tej sprawie usłyszało już 17 osób. Szacunkowa wartość wyrobów tytoniowych wprowadzonych do obrotu przez sprawców to blisko 60 milionów złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadzą, pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w latach 2010 - 2012 na terenie m. in. województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego, trudniącej się obrotem na dużą skalę nielegalnymi wyrobami tytoniowymi pochodzącymi z przemytu. Jak ustalili funkcjonariusze członkowie grupy pod szyldem legalnie zarejestrowanych polskich firm transportowych, zajmowali się sprowadzaniem na terytorium kraju papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy m. in. z Rosji, Litwy i Białorusi. Następnie kontrabanda trafiała do odbiorców z Polski i krajów Europy zachodniej. W wyniku przestępczego działania grupy na rynek wprowadzone zostały nielegalne papierosy o szacunkowej wartości sięgającej 60 milionów złotych, natomiast sprawcy osiągnęli w ten sposób blisko 1,7 miliona złotych korzyści majątkowych.

Na terenie województwa mazowieckiego, dolnośląskiego i lubuskiego funkcjonariusze CBŚ  zatrzymali kolejne 3 osoby mające związek z tą sprawą. Do tej pory zarzuty udziału w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych uszłyszało już 17 osób. 10 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Prowadzone śledztwo ma charakter rozwojowy, a policjanci przewidują wkrótce kolejne zatrzymania.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony