Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgwałcił w Anglii, wpadł w Polsce

Data publikacji 23.01.2013

Funkcjonariusze Biura Kryminalnego KGP wspólnie z kolegami z Pabianic zatrzymali 42-letniego Piotra S. Mężczyzna był poszukiwany w związku z gwałtem, którego się dopuścił w Londynie w 2001 roku. Aby uniknąć kary uciekł do Polski – myślał, że tu nikt go nie znajdzie. Teraz Piotr S. stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.

Do samego zdarzenia doszło w 2001 roku. Wtedy to właśnie Piotr S. dopuścił się gwałtu na jednej z mieszkanek Londynu. Mężczyzna bardzo szybko został zatrzymany przez miejscową Policję i postawiony przed sądem. Piotr S. postanowił uciec z wysp, aby uniknąć kary. Poszukiwania za nim trwały bardzo długo, bowiem wszystkie badane przez Anglików tropy w pewnym momencie się urywały. W końcu zwrócili się o pomoc do funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BK KGP, bowiem istniała opcja, że Piotr S. wrócił do Polski i tu się ukrywa.

Praca operacyjna poszukiwaczy z KGP po pewnym czasie przyniosła oczekiwany efekt. Wszystko wskazywało, że 42-letni Piotr S. ukrywa się w Pabianicach. Dlatego funkcjonariusze z głównej skontaktowali się z kolegami z komendy w Pabianicach, prosząc ich o pomoc w zatrzymaniu mężczyzny. Jak się okazało, to był celny strzał – Piotr S. wpadł w ręce policjantów, kiedy przebywał rano w swoim mieszkaniu.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

kj

Powrót na górę strony