Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni udowodnili rozbójnikowi kolejne napady

Data publikacji 23.01.2013

Dwa napady z przedmiotem przypominającym broń udowodnili kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy 25-letniemu mężczyźnie. Policjanci wytypowali go na podstawie skrupulatnej analizy zgromadzonych dowodów. Rozbójnik za każdym razem działał w podobny sposób. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za co może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy pracujący nad rozwikłaniem kilku napadów, do których doszło na terenie Bydgoszczy i Torunia wpadli na trop sprawcy. Policjanci, podczas analizy zebranych do tej pory dowodów, wytypowali siedzącego w więzieniu 25–latka. Rozbójnik za każdym razem działał w podobny sposób.

Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany w maju ubiegłego roku za usiłowanie napadu na agencję bankową przy ul. Berlinga w Bydgoszczy. W międzyczasie wyszło na jaw, że ciąży na nim wyrok za kierowanie samochodem po pijanemu. Karę tę właśnie odbywa w areszcie śledczym w Bydgoszczy. Teraz kryminalni udowodnili mu dodatkowo dwa napady. Do jednego z nich doszło 4 marca 2010 r. Sprawca wszedł wówczas do placówki bankowej przy ul. Jamontta w Toruniu, gdzie przedmiotem przypominającym broń sterroryzował kasjerkę i zabrał 52 tys. zł. Podobnie było 28 lipca. Tego dnia rozbójnik napadł na agencję bankową przy ul. Mossakowskiego, skąd skradł ponad 4,5 tys. zł. 

Wczoraj (22.01 br.) policjanci doprowadzili 25-latka do prokuratury w Toruniu, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz oskarżyciela i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące. Za rozboje z przedmiotem przypominającym broń może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności, ale nie krótsza niż 2 lata więzienia. 

Pracujący nad sprawą kryminalni nie wykluczają, że 25-latek może mieć związek jeszcze z innymi tego typu przestępstwami.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.51 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.31 MB)

Powrót na górę strony