Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dąbal” wpadł za kradzieże aut

Data publikacji 24.01.2013

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali członka zorganizowanej grupy przestępczej tzw. „wołomińskiej” oraz odzyskali samochód skradziony na warszawskiej Białołęce. 34-letni Artur D. ps. Dąbal wpadł w trakcie zasadzki zorganizowanej przed jednym z garaży w Kobyłce. 34-latkowi przedstawiono zarzuty kradzieży dwóch aut. Decyzją sądu Artur D. został, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Działania policjantów stołecznej „samochodówki” ukierunkowane na walkę ze złodziejami aut po raz kolejny doprowadziły do zatrzymania członka zorganizowanej grupy przestępczej tzw. „wołomińskiej” zajmującej się kradzieżami pojazdów w Warszawie i okolicach. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadł 34-letni Artur D. ps. Dąbal. Mężczyzna został zatrzymany przed jednym z garaży w Kobyłce w momencie, gdy wyprowadzał samochód na skradzionych tablicach rejestracyjnych.

W toku dalszych czynności policjanci dotarli do kolejnych dwóch garaży, tym razem w Wesołej, w których przechowywane były kradzione auta. Tam policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który służył złodziejom do kradzieży pojazdów, a także fałszywe tablice rejestracyjne.

W tym samym czasie inna grupa policjantów dotarła do Legionowa. Tutaj w jednym z garaży przy ul. Pałacowej funkcjonariusze znaleźli skradzionego na warszawskiej Białołęce forda modeno, a także komplet kijów golfowych. Jak się okazało, kije znajdowały się wewnątrz nissana qashqaia, który również został skradziony z parkingu na Białołęce. W Legionowie policjanci przeszukali też inny garaż przy ul. Sybiraków. Tam był zaparkowany kolejny samochód na skradzionych tablicach rejestracyjnych.

Policjanci z samochodówki łącznie przeszukali 5 garaży w Kobyłce, Wesołej i Legionowie. Po ustaleniach okazało się, że wszystkie garaże były wynajmowane przez członków grupy „ wołomińskiej” na podstawie sfałszowanych dokumentów na fikcyjne osoby. Zabezpieczyli sprzęt elektroniczny służący do kradzieży pojazdów, a także przedmioty pochodzące ze skradzionego wcześniej przez członków tej grupy mitsubishi outlandera.

Zatrzymanemu 34-letniemu Arturowi D. prokurator przedstawił zarzuty kradzieży dwóch samochodów mitsubishi outlandera i forda modeno. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wcześniej Artur D. był wielokrotnie karany i zatrzymywany przez policję. Grupa „Dąbala” mogła w ciągu ostatniego roku skraść nawet około 100 samochodów.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.54 MB)

Powrót na górę strony