Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie narkotykowej grupy przestępczej w rękach CBŚ

Data publikacji 24.01.2013

Policjanci CBŚ zatrzymali kolejnych członków grupy przestępczej, która zajmowała się przemytem narkotyków i handlem nimi. Do zatrzymań doszło na terenie woj. śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Zatrzymano osiem osób, wśród których są kurierzy i dealerzy nowych syntetycznych substancji psychotropowych o nazwach mefedron i 4-mec.

Akcja policjantów CBŚ  to kolejna realizacja w sprawie nadzorowanej przez V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty przemytu znacznych ilości narkotyków oraz obrotu nimi. Trzech z nich decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych prokurator nadzorujący śledztwo zastosował dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

Łącznie  zatrzymano do tej pory 50 osób, w stosunku do 27 zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Policjanci zabezpieczyli 35 kg różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Grupa była rozpracowywana od dłuższego czasu, a prowadzone wspólnie z prokuraturą działania pozwoliły na udowodnienie przemytu do Polski ponad 150 kg narkotyków. Jak ustalili śledczy, syntetyczny narkotyk pochodził z krajów Bliskiego Wschodu, a do Polski przemycany był z Indii, Czech, Hiszpanii i Holandii. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży narkotyków członkowie grupy przeznaczali na opłacanie czynszów za wynajem luksusowych apartamentów, których miesięczny koszt wynosił blisko 17 tys. złotych, oraz wynajem luksusowych samochodów, którymi się poruszali.

Na poczet przyszłych kar grożących przestępcom zabezpieczono ich majątek o wartości ponad pół miliona złotych.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Film Członkowie narkotykowej grupy przestępczej w rękach CBŚ

Opis filmu: CBŚ, narkotyki, grupa, przemyt, handel

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Członkowie narkotykowej grupy przestępczej w rękach CBŚ (format flv - rozmiar 1.94 MB)

Powrót na górę strony