Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 24.01.2013

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zatrzymali 34-letniego mieszkańca Kielc, podejrzewanego o posiadanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania zabezpieczono 24 kilogramy tytoniu, przeszło 200 paczek papierosów oraz blisko 8 litrów wyrobów spirytusowych niewiadomego pochodzenia. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 3 lat oraz wysoką karę grzywny.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ściśle współpracując z kolegami z Centralnego Biura Śledczego od pewnego czasu przyglądali się działalności jednego z mieszkańców miasta. Stróże prawa przypuszczali, że 34-latek może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe i spirytusowe. Wczoraj po południu policjanci pracujący nad sprawą weszli do mieszkania mężczyzny. Jak się okazało ich podejrzenia potwierdziły się. W czasie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę,  znalezione zostały wyroby tytoniowe i spirytusowe nie posiadające polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie policjanci skonfiskowanych zostało 24 kilogramy tytoniu, 206 paczek papierosów oraz blisko 8 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia.

34-letni posiadacz nielegalnego towaru został zatrzymany. W przeszłości był już notowany za różne przestępstwa. Konsekwencją jego czynu może być nawet 3-letni pobyt w więzieniu oraz wysoka kara grzywny.
 
Wstępne obliczenia wskazują na to, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności to 22 tys. złotych.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony