Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Farmaceuta podejrzany o pomocnictwo przy produkcji narkotyków

Data publikacji 25.01.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali farmaceutę podejrzanego o zaopatrywanie innych osób w leki, które wykorzystywane były przy produkcji środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut pomocnictwa przy produkcji substancji psychotropowej w znacznej ilości. Sprawa ma związek ze zlikwidowanym wcześniej przez CBŚ laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali farmaceutę podejrzanego o zaopatrywanie innych osób w leki, które  wykorzystywane były przy produkcji środków odurzających. Mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania.

Sprawa ma związek ze zlikwidowanym w lutym 2012 r. przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich. Wytwarzane tam wcześniej środki odurzające w postaci metamfetaminy, wprowadzane były do obrotu na obszarze Kotliny Kłodzkiej. Policjanci zatrzymali wówczas cztery osoby, mieszkańców powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego, z których w trzech przypadkach sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Zatrzymany farmaceuta usłyszał już zarzut pomocnictwa przy produkcji substancji psychotropowej w znacznej ilości. Czyn, o który jest podejrzany, zagrożony jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony