Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisariat Policji Autostradowej w Gliwicach już otwarty

29 stycznia Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński dokonał uroczystego otwarcia specjalistycznego Komisariatu Policji Autostradowej w Gliwicach. Jest to największa i najnowsza tego typu jednostka w kraju. Będzie obsługiwać śląskie odcinki A-1 i A-4 oraz główne drogi położone w pobliżu autostrad.

29 stycznia odbyło się otwarcie specjalistycznego Komisariatu Policji Autostradowej. Jednostka mieści się w w Gliwicach w rejonie skrzyżowania A-1 z DK-88. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał nadinsp. Marek Działoszyński Komendant Główny Policji wraz z Wojewodą Śląskim, Przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji, Dyrektorem GDDKiA Oddział w Katowicach oraz Komendantem Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. W spotkaniu wzięli udział śląscy policjanci na czele z Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Dariuszem Działo.

Obiekt w całości został wybudowany i wyposażony ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Budynek jest dwukondygnacyjny, o całkowitej powierzchni użytkowej prawie 2100 m2. Stan etatowy jednostki wynosi 54 funkcjonariuszy. Policjanci swoim działaniem obejmą głównie autostrady nr 1 i 4. Docelowo będą pełnić również służbę patrolową na głównych ciągach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej.

(KWP w Katowicach / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.84 MB)

Powrót na górę strony