Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli windę i pokój hotelowy, podawali się za funkcjonariuszy

Data publikacji 30.01.2013

Puławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn z powiatu lubelskiego, którzy podawali się za funkcjonariuszy ABW. Mężczyźni zniszczyli pokój i windę w jednym z hoteli. Podczas przeszukania pokoju kryminalni zabezpieczyli pistolet gazowy. W ich samochodzie znaleziono ponadto podrobione pieczątki, które miały służyć do popełniania przestępstw. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają rolę każdego z nich w tym zdarzeniu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano puławscy policjanci otrzymali informację, że młody, nietrzeźwy mężczyzna przebywa w jednym z miejscowych hoteli. Mężczyzna ma przy sobie broń i twierdzi, że jest funkcjonariuszem jednej ze służb. Kryminalni ustalili, że w hotelu dzień wcześniej zameldowało się dwóch mężczyzn, trzeci doszedł do nich w nocy. Rano jeden z nich wyraźnie nietrzeźwy chciał wsiąść do samochodu i odjechać. Kiedy została mu zwrócona uwaga przez świadka, ten wyjął pistolet twierdząc, że jest z ABW i prowadzi czynności na terenie Puław. Puławscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy jak się okazało nie są funkcjonariuszami żadnej ze służb. Są to mieszkańcy powiatu lubelskiego w wieku 23, 24 i 29 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania pokoi, w których mieszkali, kryminalni odnaleźli broń gazową, kopię pistoletu P-99 Walter, na którą żaden z zatrzymanych nie miał pozwolenia.

W samochodzie ujawniono podrobione pieczątki, które mogły służyć do popełniania przestępstw. Okazało się, że w trakcie nocnej imprezy zatrzymani zniszczyli windę i pokój hotelowy.

Puławscy policjanci wyjaśniają rolę każdego z nich w tym zdarzeniu. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Lublinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.13 MB)

Powrót na górę strony