Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone perfumy

Data publikacji 30.01.2013

Ponad 2,5 tysiąca flakoników perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek zabezpieczyli zamojscy policjanci zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych. Podrobiony towar oferował do sprzedaży 44-letni Zamościanin. Mężczyzna handlował podróbkami ogłaszając się przez Internet. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych perfum to blisko 80 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zamojscy policjanci zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych od pewnego już czasu zbierali informacje dotyczące handlu perfumami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Jak ustalili mundurowi, nielegalnym procederem zajmował się 44-letni mieszkaniec Zamościa. Nabywców podrobionych kosmetyków mężczyzna znajdował ogłaszając się na internetowych portalach. Wczoraj 44-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania jego podręcznego bagażu policjanci ujawnili kilka sztuk flakoników podrobionych perfum. Prawdziwy magazyn funkcjonariusze odkryli w mieszkaniu 44-latka. W trakcie przeszukania zabezpieczono ponad 2,5 tysiąca  perfum z podrobionymi znakami towarowymi. Towar wraz z jego właścicielem trafił do zamojskiej komendy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego mienia to blisko 80 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Odpowie za naruszenie przepisów prawa własności przemysłowej, które zabraniają wprowadzania do obrotu wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony