Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani groźni przestępcy

Data publikacji 31.01.2013

Policjanci z Olsztyna, Rzeszowa i Komendy Głównej Policji zatrzymali dwóch członków gangu zajmującego się handlem bronią. Szeroko zakrojone działania organów ścigania miały również miejsce poza granicami naszego kraju, gdzie wpadli kompani gangsterów.

Policjanci już od pewnego czasu zbierali informacje na temat grupy przestępczej, która według  ich oceny zajmowała się handlem bronią. W południe 30 stycznia br. doszło do zatrzymania dwójki gangsterów, którzy zostali zlokalizowani na Podkarpaciu w rejonie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Krościenku.

Olsztyńscy funkcjonariusze współpracujący z kolegami z Rzeszowa i KGP  podejrzewali, że przestępcy posiadają przy sobie broń palną dlatego też w działania zaangażowano policyjnych antyterrorystów.

Akcja przebiegła sprawnie a zaskoczeni gangsterzy nie stawiali oporu. 46-letni Robert P. i 40-letni Dariusz M., posiadający rozległe przestępcze kontakty poza granicami Polski,  trafili do policyjnego aresztu. Obaj podejrzewani są o posiadanie, handel i przemyt broni oraz amunicji.

W tym samym czasie na terenie innych krajów Europy w ręce stróżów prawa wpadli kolejni członkowie grupy. Śledczy twierdzą, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony