Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na bezbronną, starszą panią

Data publikacji 31.01.2013

Czterech mężczyzn podejrzanych o napad na starszą panią zatrzymali ciechocińscy policjanci zaledwie kilkanaście minut po rozboju. Napastnicy najpierw przewrócili bezbronną kobietę, a następnie grożąc jej śmiercią okradli. Teraz mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Do napadu doszło wczoraj (30.01.br.) około 20:30 w Ciechocinku na ulicy Spółdzielczej. Sprawcy wykorzystali fakt, że kobieta przechodziła sama między blokami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z mężczyzn stał na „czatach”, drugi natomiast miał kierować samochodem. Pozostała dwójka zaatakowała bezbronną kobietę. Przewrócili ją, zagrozili śmiercią, po czym wyrwali przerażonej 78-latce torebkę i uciekli. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast przystąpili do działania. Ustalili, że sprawcy mogą poruszać się niebieską astrą. Zaledwie po kilkunastu minutach funkcjonariusze zauważyli opisany samochód. W środku siedziało dwóch mężczyzn. Chwilę po tym, na jednej z ulic miasta, mundurowi zatrzymali kolejną dwójkę.

Policjanci odzyskali skradzioną torebkę, którą napastnicy, chcąc zatrzeć ślady, wyrzucili do Wisły. Własność starszej pani jednak nie zatonęła a utknęła na krze, dzięki czemu została wydobyta.

Wszyscy zatrzymani w wieku 18 i 19 lat trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzili noc. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony