Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby z grupy „szkatułowej” w rękach CBŚ

Data publikacji 03.02.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych 9 osób, powiązanych z tzw. grupą „szkatułową”, które zajmowały się obrotem narkotykami na terenie Polski. Realizacja CBŚ objęła województwa mazowieckie, pomorskie i małopolskie. Wśród osób zatrzymanych są zarówno ci, którzy odpowiadali za organizację przemytu środków odurzających jak i kurierzy oraz dilerzy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Realizacja przeprowadzona przez policjantów Centralnego Biura Śledczego to kolejny etap sprawy nadzorowanej przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie. Funkcjonariusze uderzyli na terenie trzech województw: mazowieckiego, pomorskiego oraz małopolskiego. W sumie zatrzymali 9 osób, które były członkami zorganizowanej grupy przestępczej, tak zwanej „szkatułowej”. Zatrzymane osoby specjalizowały się w rozprowadzaniu oraz przemycie znacznych ilości środków odurzających. Wśród nich są nie tylko organizatorzy procederu, ale także kurierzy i dilerzy narkotykowi.

Działania prowadzone przy ścisłej współpracy pomiędzy Centralnym Biurem Śledczym a Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie pozwoliły na udowodnienie zatrzymanym między innymi obrotu 70 kg amfetaminy, 23 kg kokainy oraz 12 kg marihuany. Ponadto, jak wynika z prowadzonego postępowania, grupa miała na swoim koncie wwiezienie do Polski z Litwy około 300 litrów BMK – które potem posłużyło im do wyprodukowania amfetaminy.

Wobec 8 zatrzymanych prokurator wystąpił do Sądu o wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Do tej pory policjanci CBŚ zatrzymali 87 osób powiązanych z grupą „szkatułową”. Osobom tym przypisuje się zarzuty popełnienia ponad pół tysiąca przestępstw. Wobec 74 z nich sądy zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań. Jak podkreślają funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ta sprawa ma nadal charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

kj

Powrót na górę strony