Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił matkę i groził wysadzeniem domu

Data publikacji 07.02.2013

Krośnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który najpierw pobił swoją 80-letnią matkę, a następnie groził wysadzeniem budynku mieszkalnego. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego krośnieńskiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że jego 55-letni sąsiad pobił swoją 80-letnią matkę i grozi, że ją zabije. Na miejsce skierowano patrol Policji. Mężczyzna jeszcze przed przyjazdem patrolu zamknął się w budynku mieszkalnym razem z matką, którą siłą wciągnął do mieszkania. Zażądał od policjantów odstąpienia od interwencji. Zagroził zdetonowaniem butli z gazem domagając się aby funkcjonariusze odjechali z posesji.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i straż pożarną, która odłączyła dopływ gazu i prądu do budynku. Policjanci rozpoczęli negocjacje z 55-latkiem. W tym czasie uwięziona kobieta, wykorzystując sytuację, że syn zajęty był rozmową z policjantami uciekła z budynku. Funkcjonariusze podczas dalszych negocjacji nakłonili mężczyznę do wyjścia na zewnątrz. W momencie, gdy pojawił się w drzwiach trzymając pod pachą butlę gazową, został obezwładniony. Jak się okazało, wcześniejsze groźby 55-latka nie były bezpodstawne. W domu funkcjonariusze ujawnili trzy odkręcone butle gazowe.

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Za pobicie i znęcanie się nad matką grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo odpowie za sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa w postaci wybuchu. 80-letnia matka mężczyzny przebywa w szpitalu.

(KWP w Rzeszowie / mw) 

Powrót na górę strony