Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Komendanta Głównego Policji w Płocku

Data publikacji 14.02.2013

Płoccy policjanci gościli dzisiaj Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Rafała Batkowskiego i jego zastępcę ds. logistyki insp. Janusza Stępniaka. Głównym punktem programu była wizyta na terenie prowadzonej budowy nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zaproszeni goście w pierwszej kolejności odwiedzili Komisariat Policji w Gąbinie. Jest to jednostka oddana do użytku w roku 2009, która dobrze służy lokalnej społeczności i funkcjonariuszom zgodnie z nowoczesnymi standardami. Takie wysokie standardy będzie też miała nowa, budowana aktualnie, siedziba Komendy Miejskiej Policji w Płocku przy ul. Kilińskiego. Wmurowanie kamienia węgielnego pod tę budowę miało miejsce w lipcu 2012 r.  Według projektanta i inwestora, będzie to jedna z najnowocześniejszych jednostek policji w kraju. Zgodnie z założeniami płoccy policjanci wprowadzą się do nowego budynku w 2014 roku. Całkowity koszt tej inwestycji to blisko 47 milionów złotych. Jest ona finansowana ze środków budżetowych oraz przy znacznym udziale środków samorządu płockiego. 

Drugim ważnym punktem wizyty było spotkanie Komendanta Głównego Policji z płockimi policjantami. Nadinsp. Marek Działoszyński wręczył trzem policjantom operacyjnym KMP Płock nagrody za realizację sprawy, w wyniku której został ustalony i zatrzymany podejrzany o trzy groźne napady na kobiety, które miały miejsce w styczniu br. Komendant Główny Policji osobiście podziękował im za wzorowe wykonanie obowiązków i pogratulował godnego naśladowania,  zaangażowania w służbę. Podziękowania złożył funkcjonariuszom także Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł.insp. Rafał Batkowski.

(KWP w Radomiu / mw)

 

Powrót na górę strony