Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne szkolenie policjantów i ratowników wodnych

Data publikacji 18.02.2013

Bezpieczeństwo korzystających z uroków wypoczynku nad wodą leży w zainteresowaniu wielu służb. Przede wszystkim należą do nich policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach oraz ratownicy włocławskiego WOPR-u. Wspólne szkolenia, ćwiczenia, a wszystko to po to, aby minimalizować wszelkie zagrożenia.

Wiele razy włocławscy policjanci i ratownicy wodni podejmowali wspólne przedsięwzięcia po to, aby wzbogacać wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego. Wzajemne przekazywanie informacji, spostrzeżeń, czy dzielenie się doświadczeniem z pewnością przynosi obopólną korzyść. Tak też się stało wczoraj (17.02.2013 r.). Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach oraz ratownicy włocławskiego WOPR-u szkolili się w zakresie ratownictwa wodnego oraz na lodzie.

Wraz z roztopami i coraz cieplejszą aurą zwiększa się zagrożenie nieumiejętnego korzystania z pokrytych lodem akwenów. Dlatego też mundurowi i ratownicy chcą jak najlepiej przygotować się na takie ewentualności. Wczoraj w miejscowości Dobiegniewo wszyscy zebrani najpierw uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym. Przede wszystkim chodziło o przybliżenie z jakimi typami zagrożeń uczestnicy mogą się zetknąć, przy pomocy jakiego sprzętu podejmować działania ratownicze, jak zachowywać się w poszczególnych przypadkach. Niezwykle ważnym okazał się również temat pierwszej pomocy przedmedycznej, szczególnie w przypadkach hipotermii. Należy pamiętać, że w wielu sytuacjach to właśnie taka pomoc ratuje życie drugiemu człowiekowi. Po części teoretycznej przyszedł również czas na praktykę. Nikomu nie straszny był chłód, przerębel i zimna woda. Z takimi przecież sytuacjami mogą zetknąć się policjanci czy ratownicy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony