Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali fałszywego wnuczka gdy odbierał 15 tys. złotych

Data publikacji 22.02.2013

Natychmiastowa reakcja 81-letniej mieszkanki Iławy pozwoliła policjantom zatrzymać podejrzanego, który usiłował wyłudzić pieniądze metodą na wnuczka. 25-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzut usiłowania wyłudzenia pieniędzy. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie od starszej kobiety o próbie oszustwa metodą na wnuczka. Sprytna 81-latka opowiedziała policjantom o tym, jak poprowadziła rozmowę z oszustem, który wkrótce ma się zjawić u niej po odbiór 15 tys. złotych. Policjanci we wskazanym miejscu zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Iława.

Janusz W. w chwili zatrzymania przyznał policjantom, że działał na polecenie swojego nowego pracodawcy, który zlecił mu odbiór pieniędzy. Jak twierdził, na jednym z internetowych portali złożył ofertę podjęcia pracy i natychmiast telefonicznie odezwał się do niego rzekomy pracodawca. Miał on twierdzić, że po okresie próbnym zostanie zatrudniony w firmie windykacyjnej, a póki co ma odbierać pieniądze we wskazanych miejscach. Później miał przesłać je przekazem pocztowym do konkretnej osoby.

Janusz W. minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzut usiłowania oszustwa. Będzie miał też możliwość złożenia szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają obecnie wersję podaną przez zatrzymanego.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony