Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad 8-miesięczną córką

Data publikacji 25.02.2013

29-letni mieszkaniec Niechobrza odpowie za znęcanie się nad swoją 8-miesięczną córką. Dziecko z poważnymi urazami głowy trafiło do rzeszowskiego szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Sąd przychylając się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W środę przed południem rzeszowscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że do jednego z rzeszowskich szpitali trafiła 8-miesięczna dziewczynka. Stan dziecka pogarszał się, traciło ono przytomność. Podczas badania, na głowie niemowlęcia stwierdzono siniaki i nietypowe otarcia naskórka, a szczegółowe badania wykazały u dziewczynki krwiak śródczaszkowy. Pojawiło się podejrzenie, że dziecko mogło paść ofiarą przemocy.

Policjanci dotarli do rodziców. Okazało się, że w czasie, gdy matka dziecka była w pracy, dziewczynką zajmował się jej ojciec, prywatnie partner kobiety. Wezwał karetkę widząc, że dziecko traci przytomność.

Wieczorem mężczyzna został zatrzymany przez Policję. 29-latek usłyszał zarzuty - jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoją 8-miesięczną córką oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, przychylając się do wniosku Policji, skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Nagranie audio Mówi komisarz Paweł Międlar Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

Pobierz plik Mówi komisarz Paweł Międlar Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji (format mp3 - rozmiar 1.51 MB)

Powrót na górę strony