Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w samochodzie z piekarni

Data publikacji 25.02.2013

Dzięki czujności pracownika ochrony jednego z marketów w Koninie, policjanci zatrzymali kontrabandę z ponad toną tytoniu. Dwóch mężczyzn, którzy przewozili nielegalny towar trafiło do aresztu.

Pracownik ochrony zauważył, że za budynkiem sklepu stoją dwa busy, a ich kierowcy gorączkowo przerzucają jakieś pakunki z jednego do drugiego. Nie zlekceważył tego i powiadomił natychmiast oficera dyżurnego KMP w Koninie.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, jednak jeden z busów zdążył już odjechać. Jego opis otrzymały wszystkie patrole na terenie miasta i patrol drogówki namierzył go na Szlaku Bursztynowym. Kierował nim 39-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Podczas kontroli busa, na podłodze policjanci znaleźli resztki liści tytoniu. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a auto na parking strzeżony.
 
Na pace drugiego busa policjanci znaleźli 1140 kg liści tytoniu w 40 balotach oraz 3 torby po 16 kg tytoniu tzw. krajanki.

Bus z tytoniem należy do jednej z konińskich piekarni, ale jak się okazuje został wynajęty przez 30-letniego mieszkańca Konina, który również został zatrzymany przez policjantów.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Wg Kodeksu Karnego Skarbowego za ten czyn grozi im grzywna w wysokości od 533,30 zł do 15 359 040 zł.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony