Policyjni mistrzowie brazylijskiego Jiu-jitsu

Data publikacji 28.02.2013

Wykładowca Szkoły Policji i jednocześnie trener klubu SPTS „Serpentes” Damian Bartnicki został Mistrzem Polski brazylijskiego Jiu-jitsu kategorii brązowego pasa. Na podium stanęło jeszcze dwóch zawodników „Serepentes” trenowanych przez Bartnickiego.

Medale naszych reprezentantów zostały zdobyte podczas III Mistrzostw Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu w formule „no-gi”. Formuła ta przewiduje rywalizację zawodników bez kimon, jedynie w koszulkach i spodenkach. Zawodnicy „Seprepentes” trzykrotnie stawali na podium mistrzostw. Oprócz Damiana Bartnickiego, tytuł Mistrza Polski w kategorii białych pasów, w wadze do 91,5 kg zdobył Mirosław Kajkowski. Tytuł wicemistrzowski w kategorii niebieskich pasów, w wadze do 97,5 kg zdobył Przemysław Błoński.

- To pierwsze medale zdobyte dla klubu SPTS „Serpentes”, cieszę się, że ciężka praca, która została włożona w ostatnim czasie przynosi efekty. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować tę zwycięską passę - mówi, nie kryjąc satysfakcji Damian Bartnicki.

W poznańskich zawodach udział wzięło prawie 800 zawodników. Najbliższy duży start słupszczan to Puchar Polski w brazylijskim Jiu-jitsu, w formule „w kimonach”, na przełomie kwietnia i maja w Koninie.

Klub brazylijskiego Jiu-jitsu działa w ramach Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego, które funkcjonuje w słupskiej Szkole Policji. Trenerem zawodników jest wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych kom. Damian Bartnicki, posiadający na swoim koncie także tytuł Mistrza Polski w zapasach. Zawodnicy „Serpentes”, którzy wraz z nim zdobyli medale, na co dzień pełnią służbę w Komendzie Miejskiej Policji Słupsku.