Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie postrzelenia dziecka

Data publikacji 05.03.2013

Policjanci z Sochaczewa ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o postrzelenie z wiatrówki 10-latki. Do zdarzenia doszło, kiedy dziewczynka wracała do domu ze szkoły. Najprawdopodobniej dzisiaj zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut za swój czyn.

Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu przez sochaczewski szpital wczoraj około 17.00, kiedy lekarze stwierdzili, że mają do czynienia z raną postrzałową dłoni u 10-latki.

Jak ustalono, dziewczynka wracała wraz z grupą kilku innych dzieci ze szkoły. W pewnym momencie poczuła ból w prawej dłoni. Kiedy dotarła do domu rodzice widząc zranioną rękę niezwłocznie zawieźli córkę do szpitala.

Policjanci po zebraniu niezbędnych danych szybko wytypowali miejsce, z którego mógł paść strzał. Na terenie jednej z posesji w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli wiatrówkę oraz śrut. Broń została zabezpieczona. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia 28-letniego mężczyznę. Był trzeźwy. Mężczyzna wstępnie wyjaśnił, że chciał przestraszyć wróble. Przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny mogło dość do tragedii.

Aktualnie trwają kolejne czynności w tej sprawie w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia, za co grozić może do 5 lat pozbawienia wolności. Najprawdopodobniej dzisiaj zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut za swój czyn.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony