Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bułgarski sutener odpowie za handel ludźmi

Data publikacji 06.03.2013

Zarzuty handlu ludźmi i nakłaniania do uprawiania prostytucji usłyszał zatrzymany przez policję 49 - letni obywatel Bułgarii. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Radomszczańscy kryminalni uzyskali informację o tym, że kilka kobiet jest zmuszanych do przydrożnej prostytucji. Obywatelki Bułgarii, do których dotarli chcący im pomóc  funkcjonariusze, opowiedziały o tym procederze. W wyniku dalszych działań 4 marca 2013 roku do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby (w tym jedna kobieta), mających związek z sutenerstwem.

Jak wynika z ustaleń, jedna z ofiar przyjechała do Polski w 2012 roku ze swoim znajomym, który zaproponował jej dobrze płatną pracę. Po kilku dniach kobieta, wbrew swojej woli, została sprzedana 49 -latkowi, który został jej  „opiekunem”. Mężczyzna ten przywiózł ją do wynajętego na terenie powiatu radomszczańskiego domu i jasno określił zasady ich współpracy. W budynku tym mieszkały już inne obywatelki Bułgarii. Każdego dnia pokrzywdzone były rozwożone w określone miejsce przy trasach a po całym dniu  pracy wracały do domu, gdzie zabierano im zarobione pieniądze. W zamian otrzymywały jedynie jedzenie i tzw. dach nad głową.

Policjanci ustalają dokładną liczbę wszystkich pokrzywdzonych kobiet.

Śledczy zebrali materiał dowodowy wskazujący na to, że 49 -latkowi pomagała jego konkubina oraz jego młodszy kolega. Rolą 25 -latka było rozwożenie dziewczyn we wcześniej wybrane miejsca i odbieranie ich po kilku godzinach. O wygląd i zdrowie Bułgarek dbała konkubina 49 -latka. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że to starszy z mężczyzn był pomysłodawcą i szefem tej grupy, a co się z tym wiąże czerpał z tej działalności największe korzyści, sięgające w ciągu miesiąca nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Za takie zachowanie wszystkim zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności , natomiast głównemu  sprawcy za handel ludźmi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.  Przestępcze trio usłyszało zarzuty. W stosunku do 49 – latka policjanci zawnioskowali do prokuratury aby ta wystąpiła do sądu kwestii tymczasowego aresztowania osób związanych z handlem żywym towarem i czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

(KWP w Łodzi / mw)

Film Bułgarski sutener odpowie za handel ludźmi

Opis filmu: handel ludźmi, sutenerstwo, prostytucja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bułgarski sutener odpowie za handel ludźmi (format flv - rozmiar 3.78 MB)

Powrót na górę strony