Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zatrzymali pseudokibiców handlujących narkotykami

Data publikacji 09.03.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 9 osób powiązanych z bojówką kibicowską jednego z dębickich klubów piłkarskich. Grupa ma na swoim koncie handel narkotykami, głównie amfetaminą i marihuaną, które trafiały do innych pseudokibiców.

Od kilku miesięcy policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie południowej Polski pojawiła się grupa handlująca środkami odurzającymi wśród pseudokibiców. Jak się okazało, członkowie szajki byli powiązani z bojówką jednego z dębickich klubów piłkarskich, a odbiorcami narkotyków byli przeważnie inni pseudokibice. Dzięki pracy operacyjnej, po pewnym czasie wyłoniła się policjantom pełna przestępcza struktura włączając także ścisłych liderów.  Wtedy nadszedł czas na mocne uderzenie w grupę.

We wtorek, 5 marca, kilkudziesięciu policjantów CBŚ przeszukało mieszkania i posesje, w których przebywały osoby podejrzewane o ten proceder. W sumie zatrzymano dziewięciu mężczyzn w wieku od 19 do 26 lat, mieszkańców Dębicy i okolic. Wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się – w przeszukanych mieszkaniach policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzem osobom, liderom bandy, postawiono zarzut kierowania grupą. Oprócz tego, zatrzymani usłyszeli zarzuty za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec siedmiu mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, wobec dwóch pozostałych policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Zatrzymanym członkom grupy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kj/ KWP Rzeszów
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.76 MB)

Powrót na górę strony