Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napady na banki zatrzymany

Data publikacji 09.03.2013

Policjanci z Zespołu do spraw Napadów KWP w Katowicach, wspólnie z kryminalnymi z Rudy Śląskiej, zatrzymali podejrzanego o serię napadów na banki. Dzięki przedstawionym w mediach zapisom monitoringu policjanci otrzymali wiele informacji, które ostatecznie pomogły w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Jako recydywista może zostać skazany nawet na 18 lat więzienia.

Przez ostatnie trzy miesiące w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Zabrzu oraz dwukrotnie w Rudzie Śląskiej doszło do napadów na placówki bankowe. Sprawca zawsze działał według podobnego schematu. Zapisy monitoringu również świadczyły o tym, że może być to ta sama osoba. Dwa spośród sześciu napadów zdarzyły się w Rudzie Śląskiej. Sprawca w odstępie 6 dni dwukrotnie napadł na ten sam bank.

Dwa tygodnie wytężonej pracy kryminalnych z Zespołu do spraw Napadów KWP w Katowicach i Rudy Śląskiej, połączonej z publikacjami medialnymi, przyniosły oczekiwane efekty. Policjanci ustalili i zatrzymali 29-latka ze Świętochłowic - znanego wcześniej Policji z podobnych przestępstw.

Damian K. usłyszał na razie dwa zarzuty rozboju, do których przyznał się i wyjaśnił związane z nimi okoliczności. Materiały zebrane przez śledczych pozwoliły prokuratorowi nadzorującemu sprawę na złożenie w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie świętochłowiczanina. Postanowieniem sędziego mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na ewentualne uzupełnienie listy zarzutów. Kolejne zarzuty dla aresztowanego podejrzanego wydają się być tylko kwestią czasu. Policjanci z pozostałych miast zebrali bowiem i nadal zbierają materiał dowodowy w tej sprawie.

Mężczyźnie, który odbywał już karę więzienia za podobne przestępstwo, teraz, jako recydywiście może grozić kara nie 12 lecz nawet 18 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.03 MB)

Powrót na górę strony