Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za przestępstwo na tle seksualnym

Data publikacji 13.03.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku bezpośrednio po zgłoszonym zdarzeniu ustalili i zatrzymali podejrzanego o przestępstwo na tle seksualnym. Ustalenia wskazują, że 21-latek miał dopuścić się innych czynności seksualnych w stosunku do 10-letniej dziewczynki.

Płocka policja odnotowała zgłoszenie wczoraj (12 marca) około godz. 15.00. Rodzice 10-latki zaalarmowali, że wobec ich córki, w windzie bloku, jakiś mężczyzna dopuścił się zachowań na tle seksualnym. Na szczęście dziewczynka w wyniku zdarzenia nie doznała żadnych obrażeń ciała.

Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, którzy wnikliwie zebrali wszystkie informacje. Analiza dostępnych danych doprowadziła już po około 30 minutach do podejrzewanego  o zgłoszony czyn.

Kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca Płocka, który trafił do policyjnego aresztu.

W związku z tą sprawą aktualnie trwają kolejne czynności. Zatrzymany trafi do prokuratury. Najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec osoby poniżej 15 roku życia, za co kodeks karny przewiduje od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony