Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów: Zatrzymanie 17-latka, który oszukiwał internautów uczestniczących w aukcjach Allegro.

17-latek z powiatu jarosławskiego okazał się internetowym oszustem, który włamał się do kilkudziesięciu kont użytkowników portalu aukcyjnego Allegro. Wczoraj do domu chłopca zapukali policjanci i zabezpieczyli komputer osobisty służący do przestępstw. Zapisy na twardym dysku jednoznacznie potwierdzają dotychczasowe ustalenia.

Eksperciz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP -zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowejoraz specjaliści z Sekcji dw. z PG Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu dotarli do chłopca, który na domowym komputerze oszukiwał internautów uczestniczących w aukcjach Allegro.

Wstępne ustalenia wskazują, że chłopiec uprawiał proceder od czerwca br. Włamując się na konta, a także sprzedając towar, którego nie dostarczył - oszukał co najmniej 30 osób.Profesjonalnedziałanie policji przerwało łańcuszek oszustw i uchroniło wiele osób przedstratami na aukcjach. Podkarpacka policja będzie sprawdzać, czy w skali kraju nie ma innych, podobnych oszustw, ze zlokalizowanych kontaukcyjnych na szkodę innych użytkowników w Polsce.

17-latek "sprzedawał" sprzętaudio, telefony komórkowe oraz komputery. Straty, które spowodował sięgają już na wstępie ustaleń kilku tysięcy złotych.

Policja zabezpieczyła sprzęt komputerowy służący do przestępstw. Zarzuty, które obejmują młodegoczłowieka to oszustwa oraz niszczenie i nielegalne uzyskanie informacji. Podejrzanemu grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Szybkie i skuteczne działanie policji było możliwe dzięki współpracy z administratorem portalu aukcyjnego Allegro.

Sprawę prowadzi KPP w Jarosławiu.

Powrót na górę strony