Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za próbę wymuszenia haraczu

Data publikacji 15.03.2013

Policjanci z Mokotowa zatrzymali Grzegorza Cz. oraz Łukasza K., którzy usłyszeli zarzuty za próbę wymuszenia rozbójniczego. Obaj wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas zasadzki. Mężczyźni zastraszali młodą kobietę, próbując wymusić od niej pieniądze. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że na terenie Mokotowa działają osoby, które próbują wymusić pieniądze od młodej kobiety. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy zastraszali swoją ofiarę oraz żądali wypłaty comiesięcznej kwoty, która miała być warunkiem jej bezpieczeństwa. Kobieta za ochronę miała im płacić 400 złotych. Mężczyźni kilka razy kontaktowali się z nią telefonicznie i osobiście.

Dzięki pracy operacyjnej bardzo szybko wyszło na jaw, że za tymi przestępstwami stoi 27-letni Grzegorz Cz. oraz 30–letni Łukasz K. Policjanci zorganizowali zasadzkę. Obaj wpadli w ręce funkcjonariuszy, gdy przyszli po odbiór pieniędzy.

Mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty za próbę wymuszenia rozbójniczego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 27-latka na okres trzech miesięcy. 30-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony