Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnaliśmy naszego kolegę

Data publikacji 16.03.2013

Rodzina, policjanci, przedstawiciele służb mundurowych, oficjalne delegacje i mieszkańcy Sulęcina, wszyscy zgromadzili się, by pożegnać sierż. Marcina Wiącka. W piątek, w skupieniu i ciszy, ostatni raz towarzyszyliśmy naszemu koledze, który zginął tragicznie podczas pościgu za złodziejem samochodów.

Tragiczna śmierć policjanta z Sulęcina poruszyła wszystkich. Na piątkową uroczystość przybyło wielu kolegów, przyjaciół i współpracowników Marcina Wiącka. Wszyscy zebrani pragnęli towarzyszyć rodzinie i najbliższym podczas ostatniego pożegnania. W kościele i na cmentarzu nie zabrakło oficjalnych delegacji - przedstawicieli służb mundurowych i szeregu instytucji. Zgromadzeni swoją obecnością oddali hołd funkcjonariuszowi, który do końca bronił porządku i poszanowania prawa. Byli z nami przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Urzędu Wojewody, policji niemieckiej. Przy katafalku nie zabrakło delegacji Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Żandarmerii i szeregu innych organizacji, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo i poszanowanie prawa. Obok mundurowych w skupieniu i zadumie pogrążyli się przedstawiciele władz, samorządowcy, oraz mieszkańcy Sulęcina. Wielu z nich znało osobiście Marcina Wiącka, wielu też przyszło, by dać w ten sposób dowód swego szacunku dla jego ofiarnej śmierci.
   
Po uroczystej mszy żałobny kondukt przeszedł ulicami Sulęcina na tamtejszy cmentarz. Do setek zgromadzonych osób słowa pożegnania skierował Komendant Powiatowy Policji nadkom. Paweł Rynkiewicz. Przełożony policjanta podkreślił, że sierż. Marcin Wiącek był człowiekiem konsekwentnym i wytrwałym. Nigdy się nie poddawał, nie zakładał niepowodzenia. Zawsze aktywny i życzliwy. Nie prosił, a pomagał. Nie narzekał, a udzielał pomocy. W imieniu przyjaciół z pracy zabrał głos asp. Przemysław Stankiewicz, wypowiadając nad trumną zmarłego kolegi słowa policyjnej roty ślubowania. Odgłos salwy honorowej i dźwięk trąbki przypomniał wszystkim zgromadzonym, że to ostatnie pożegnanie.
   
Sierżant Marcin Wiącek miał 36 lat, zostawił żonę i dwójkę dzieci. W Policji służył od przeszło 12 lat. Większość tego czasu w ruchu drogowym. Zginął tragicznie podczas pościgu za złodziejem samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli na drodze nr 92. Jak się okazało, kierowca skradzionego w Niemczech audi A6 - 26-latek z Warmińsko-Mazurskiego, znajdował się pod działaniem narkotyków. W przeszłości mężczyzna był już karany między innymi za kradzieże. Okoliczności tragicznej śmierci sierż. Marcina Wiącka wyjaśnia Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony