Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję i wpadł z nielegalnym tytoniem

Data publikacji 17.03.2013

Ponad 100 kilogramów suszu tytoniu przewoził swoim samochodem mieszkaniec woj. pomorskiego. Taki ładunek ujawnili policjanci drogówki, którzy zostali wezwani do kolizji drogowej. Okazało się, że 43-latek, który przewoził nielegalny towar, uderzył w inny pojazd. Za posiadanie wyrobów bez akcyzy grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Al. Solidarności i ul. Sikorskiego w Lublinie. Policjanci drogówki zostali wezwani na miejsce kolizji, gdzie zderzyły się dwa fordy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, kto był odpowiedzialny za spowodowanie zdarzenia. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec woj. pomorskiego. W trakcie czynności policjanci sprawdzili zawartość jego bagażnika. Wtedy wyszło na jaw, że mężczyzna przewoził w nim 109 kilogramów suszu tytoniu. Towar był opakowany w foliowe torby i nie posiadał oznaczeń skarbowych. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że tytoń kupił przez Internet ale po odbiór musiał przyjechać osobiście na parking jednej ze stacji paliw.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Wartość samego uszczuplenia Skarbu Państwa została wyceniona na kwotę 70 tys. złotych. Za posiadanie wyrobów bez akcyzy grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony