Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dożywotnio skazany za zabójstwo

Data publikacji 19.03.2013

Dzięki ciężkiej pracy policjantów, z pionu kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, operacyjnego, a także z wydziału prewencji, w lutym zapadł wyrok w sprawie zabójstwa mieszkanki Reska. Sprawca został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

Cała ta sytuacja swój początek miała w listopadzie 2010 roku, kiedy to dyżurny jednostki został powiadomiony przez dyspozytora Pogotowia Ratunkowego o ujawnionym ciale starszej kobiety w jednym z mieszkań w miejscowości Resko. W tamtym dniu przez długi czas na miejscu znalezienia ciała pracował liczny zespół funkcjonariuszy wydziału kryminalnego pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Łobzie, prowadząc szczegółowe oględziny, w trakcie których policjanci zabezpieczyli szereg śladów. Miały one w dalszym procesie wykrywczym kluczowe znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy, a tym samym doprowadziły do wytypowania i zatrzymania 37-letniego mężczyzny – sprawcy tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

W sprawę zaangażowanych było wielu funkcjonariuszy - zarówno z pionu dochodzeniowo-śledczego i operacyjnego, a także z wydziału prewencji. Prowadzone postępowanie w tej sprawie od samego początku było dość obszerne i wielowątkowe. Policjanci przesłuchali znaczną liczbę świadków, podejmowali czynności procesowe oraz pozaprocesowe w celu wyjaśnienia przyczyny i motywu tej tragedii, a także zebrania obszernego materiału dowodowego. W prowadzonym śledztwie zasięgano opinii biegłych z różnych dziedzin. Przeprowadzone badania z różnych zakresów, m.in. badania DNA, które nie budziły już wątpliwości, iż sprawcą zabójstwa jest 37 latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa.

Zgromadzony materiał dowodowy dał też podstawy do przedstawienia 37-letniemu mieszkańcowi Reska drugiego zarzutu - posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Z poczynionych ustaleń przez funkcjonariuszy wynikało też, iż mężczyzna ten był już wcześniej karany za zabójstwo.

W lutym tego roku w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zapadł w tej sprawie wyrok. 37-letni mieszkaniec Reska został za swój czyn skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony