Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy komendant wojewódzki dolnośląskiej Policji

Data publikacji 20.03.2013

Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem Dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w Sali Odpraw KWP we Wrocławiu. Wprowadzenia na stanowisko dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński.

W ceremonii wprowadzenia, która odbyła się w asyście pocztu sztandarowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, oprócz kadry kierowniczej Policji garnizonu dolnośląskiego, uczestniczyli także m.in. Wicewojewoda Dolnośląski – Pani Ewa Mańkowska oraz przedstawiciele Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.
 
Komendant Główny Policji życzył nowemu szefowi dolnośląskiego garnizonu wszystkiego najlepszego na zajmowanym stanowisku, podkreślając jego wieloletnie doświadczenie, w tym również na stanowiskach kierowniczych oraz rolę, jaką garnizon dolnośląski odgrywa w polskiej Policji. Komendant główny podziękował też inspektorowi Zygmuntowi Skwierawskiemu – Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, za kierowanie dolnośląskim garnizonem w okresie poprzedzającym powołanie nowego komendanta.
 
Inspektor Wojciech Ołdyński, który objął dzisiaj stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, podkreślając swoje dotychczasowe związki z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem  przekazał policjantom i pracownikom, że wierzy, iż wspólnie stworzony zostanie zespół, który godnie będzie służył społeczeństwu.
 
Inspektor Wojciech Ołdyński służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. w Poznaniu. W trakcie wielu lat służby pełnił między innymi funkcje Zastępcy Kierownika Ośrodka Szkolenia Policji w Poznaniu, Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji, Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu czy Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Do Wrocławia przyjechał z Bydgoszczy, gdzie do maja 2011 r. pełnił funkcję Komendanta Wojewódzkiego Kujawsko – Pomorskiej Policji. W czasie służby został odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant. Inspektor Wojciech Ołdyński jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, magistrem nauk politycznych. Prywatnie jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Ceremonia wprowadzenia nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, była także okazją do złożenia podziękowań przez Komendanta Głównego Policji nadinspektora Marka Działoszyńskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu 11 policjantom z dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich zadań służbowych, dzięki którym m.in. została rozwiązana sprawa podwójnego zabójstwa w jeleniogórskiej filharmonii oraz ustalony i zatrzymany został mężczyzna podejrzany o tę zbrodnię.
 
Do życzeń, składanych nowemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu, dołączyła się także Pani Ewa Mańkowska – Wicewojewoda Dolnośląski. 

(KWP we Wrocławiu / mg) 

Film Nowy komendant wojewódzki dolnośląskiej Policji

Opis filmu: wprowadzenie komendanta

Pobierz plik Nowy komendant wojewódzki dolnośląskiej Policji (format mp4 - rozmiar 69.14 MB)

Powrót na górę strony