Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w grupę przestępczą

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali kolejną osobę w ramach prowadzonego od ubiegłego roku śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej. 36- letniego kielczanina zatrzymywali policyjni antyterroryści. W jego mieszkaniu zabezpieczono m.in. broń palną, amunicję oraz narkotyki. Dzisiaj sąd zdecyduje czy mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

Nad sprawą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pracują od września ubiegłego roku, w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę okręgową. Ostatnie zatrzymanie, to efekt realizacji dotyczącej handlu bronią oraz narkotykami.

Zatrzymanie 36-letniego mężczyzny podejrzewanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej niosło ze sobą duże niebezpieczeństwo. Z informacji jakimi dysponowali policjanci wynikało, że mężczyzna może posiadać broń automatyczną. W związku z czym podjęto decyzję o użyciu policyjnych antyterrorystów. Zatrzymania dokonano w poniedziałkowe popołudnie.

Mężczyznę zatrzymano na jednym z osiedli w Kielcach, w jego mieszkaniu. Był on kompletnie zaskoczony. W trakcie przeszukania w mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli m.in. karabinek automatyczny wraz z amunicją, 9 litrów amfetaminy w płynie oraz około 200 gramów kokainy. 36-latek był już wcześniej notowany za rozboje, handel bronią oraz przestępstwa narkotykowe.
Teraz podejrzany jest o to, że wprowadzał do obrotu znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, oraz o handel bronią.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Do chwili obecnej w ramach śledztwa zatrzymano ponad 40 osób.

(KWP w Kielcach / pt)

Powrót na górę strony