Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik agencji bankowej przywłaszczył ponad 140 tys.zł - jest akt oskarżenia

Data publikacji 29.03.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko pracownikowi agencji bankowej z Węgorzewa. Mężczyzna miał przywłaszczyć pieniądze wpłacane przez klientów banku. W ciągu kilku miesięcy 45-latek przywłaszczył sumę sięgająca ponad 140.000 złotych.

Sprawa miała swój początek w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to kryminalni przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez pracownika jednej z agencji bankowej w Węgorzewie. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z węgorzewskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku, prowadzili dochodzenie w tej sprawie.

Na podstawie policyjnych ustaleń i zebranego materiału dowodowego ustalono, że pracownik  jednej z agencji bankowej w Węgorzewie, przyjmował pieniądze wpłacane przez klientów m.in. za prąd, gaz oraz inne rachunki. Następnie transakcji tych nie księgował, a powierzone mu pieniądze przywłaszczał. W ciągu kilku miesięcy 45-latek nielegalnie wzbogacił się o ponad 140.000 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa, lecz odmówił złożenia wyjaśnień na co przeznaczył tę kwotę. Wczoraj dochodzenie w tej sprawie zostało zakończone aktem oskarżenia.

Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia, przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja