Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywni kibice aresztowani na trzy miesiące

Data publikacji 02.04.2013

Sześciu agresywnych kibiców zatrzymanych w sobotę przed meczem OKS Stomil Olsztyn z KS Cracovia Kraków decyzją sądu zostało aresztowanych na trzy miesiące. Mężczyźni w wieku od 20 do 24 lat usłyszeli zarzuty udziału w bójce oraz usiłowania wtargnięcia na stadion. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz stadionowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań, jak i postawienia kolejnych zarzutów.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed meczem piłki nożnej OKS-u Stomil Olsztyn z KS Cracovia Kraków. W rejonie ostródzkiego stadionu grupa agresywnych kibiców próbowała wedrzeć się na stadion. Doszło też między nimi do bójki. W rezultacie policjanci zatrzymali sześciu najbardziej agresywnych mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w bójce oraz usiłowanie wtargnięcia na stadion. Policjanci do sprawy zabezpieczyli także nagranie z monitoringu, które będzie stanowiło dowód.

Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora ostródzki sąd wydał decyzję o aresztowaniu agresywnych kibiców na trzy miesiące. Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz stadionowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań, jak i postawienia kolejnych zarzutów.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja