Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust pod policyjnym dozorem

Data publikacji 06.04.2013

Policjanci z Łobza zatrzymali 31-latka a następnie przedstawili mu ponad 40 zarzutów za wyłudzenie ponad 30 tys. zł. Mężczyzna oszukiwał za pośrednictwem portalu aukcyjnego klientów z całej Polski. W mieszkaniu i biurze oszusta zabezpieczono kilka komputerów oraz dokumentację. Oszukanych osób jest więcej, a sprawa jest rozwojowa.

Przestępczą działalność 31-letni mieszkaniec powiatu łobeskiego prowadził od września do listopada ubiegłego roku. Mężczyzna, który prowadzi sklep komputerowy na jednym z internetowych portali aukcyjnych wystawiał do sprzedaży różnego rodzaju części komputerowe oraz telefony komórkowe. Po wylicytowaniu produktu na takiej aukcji zainteresowani kupnem klienci płacili za zakup jednak towar nigdy do nich nie dotarł.

Pierwsze sygnały o oszustwach zaczęły docierać do łobeskich policjantów pod koniec listopada. Zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zaczęły napływać z całej Polski. Do tej pory policjanci zidentyfikowali ponad czterdziestu pokrzywdzonych, jednak z informacji zaczerpniętych u operatorów portalu aukcyjnego oraz z jednostek policji w innych częściach kraju wynika, że pokrzywdzonych jest znacznie więcej.

W połowie tygodnia mężczyzna został zatrzymany przez łobeskich policjantów. W jego mieszkaniu jak również sklepie śledczy przeprowadzili przeszukanie, w wyniku którego zabezpieczyli sprzęt komputerowy, który mógł posłużyć mężczyźnie do popełniania przestępstw.

Podejrzany 31-latek w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie usłyszał 42 zarzuty oszustwa na kwotę ponad 30 tyś. zł. Następnie mężczyzna doprowadzony został do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego policyjny dozór, tymczasowe zajęcie mienia w kwocie 20 tys. zł oraz poręczenie majątkowe w tej samej kwocie.

Sprawa jest rozwojowa, prawdopodobnie wkrótce mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty za oszustwa.

 

Źródło: KWP w Szczecinie

Powrót na górę strony